دسته بندی

گروه:خبری
منبع:
تاریخ:1397/11/15 18:17
تعداد مشاهده:501
فشرده سازی H265 چیست؟

فن آوری H265 روش فشرده سازی تصاویر برای دوربین های تحت شبکه و ضبط کننده های ویدیویی میباشد که تا قبل از آمدن H265 از فشرده سازی بهروش H264 استفاده میشد.

از آنجا که نصب و راه اندازی دوربين هاي تصویری به طور معمول بايد به ضبط 24/7 ساعته آماده باشند و تصوير به صورت زنده گرفته شود، رمزگشایی ویدئويي با وضوح بالا و ذخیره سازی داده ها در دوربين ها و ضبط کننده های معمولي هزينه هاي زيادي را در پي دارد.

به همين دليل دوربين ها و ضبط کننده های ویدیویی H.265 از آخرین تحولات در تکنیک های فشرده سازی ویدیو پيروي مي كنند كه مشكل سیستم های معمولي را حل كرده اند. 

ضبط و ذخیره سازی تصاویر ویدئویی حجم بالایی از هارد دیسک را اشغال می کند.در سیستم های مداربسته برای ذخیره سازی تصاویر فرمت های ذخیره سازی متفاوتی از جمله MPEG4، H.264، H.265 و... استفاده می شود

فرمت فشرده سازی H.265 یکی از زیر مجموعه های فرمت MPEG4 است.H.265 یا HEVC یک استاندارد فشرده سازی ویدئویی است که استفاده از آن در کاهش حجم تصاویر ویدئویی دوربین های مداربسته رایج است.

استاندارد H.265 که ارتقا یافته فرمت H.264 است، می توانند تصاویری با کیفیت بالا ارائه داده بدون افزایش پهنای باند یا این که کاهشی در کیفیت تصویر ایجاد شود.

این کاهش پهنای باند شبکه و ذخیره سازی، یک انقلاب واقعی در اين دوربين ها بود که می تواند به ارائه محصولات کارآمد تر با قیمت های پایین تر به مصرف کننده کمک کند.