سیستم های امنیتی 361 درجه|قیمت – مقایسه و خرید دوربین مداربسته
سیستم های امنیتی 361 درجه|قیمت – مقایسه و خرید دوربین مداربسته

چه کابل شبکه ای تهیه کنیم؟

کابل‌ها به چند دسته UTP و STP یا SSTP و FTP تقسیم می‌شوند:

کابل UTP مخفف Unshielded Twisted Pairs: به کابل‌هایی گفته می‌شود که زوج های آن به هم تابیده شده اند ولی دارای روکشی نیستند.

کابل STP مخفف Shielded Twisted Pairs: به کابل‌هایی گفته می‌شود که که زوج های آن به هم تابیده شده و از شیلد یا محافظ استفاده میکنند.

کابل FTP مخفف Foiled Twisted Pairs: به کابل‌هایی گفته می‌شود که که زوج های آن به هم تابیده شده و به جای شیلد از فویل آلومینیومی استفاده شده است.

کابل SFTP Shield foil twisted pair: به کابل‌هایی گفته می‌شود که که زوج های آن به هم تابیده شده و هم از شیلد و هم از فویل برای دور سیم‌ها استفاده شده است.

کابل SSTP مخفف Shielded Shielded Twisted Pairs: به کابل‌هایی گفته می‌شود که که زوج های آن به هم تابیده شده و از دو سری شیلد برای پیچیدن دور سیم زوج‌ها بهره می‌گیرند.

 

سرعت کابل‌های شبکه :

مهمترین قسمت کابل های شبه سرعت آنها میباشد جدول زیر سرعت انواع کابل شبکه را مشخص مینماید.

همان‌طور که می‌بینید؛ برای شبکه‌های با سرعت ۱۰ مگابیت یا ۱۰۰ مگابیت می‌توانید از کابل‌های Cat۵ استفاده کنید ولی اگر یک شبکه دارای سرعت یک گیگابیت باشد؛ باید به سراغ استفاده از کابل‌های Cat۵e به بالاتر باشید.

کابل‌های Cat۶a و Cat۷ هم می‌توانند برای شبکه‌های ده گیگابیتی استفاده شوند. هرچه شماره کابل‌ها افزایش پیدا می‌کند، سرعت آن‌ها هم بیشتر می‌شود و قیمت‌ آن ها هم گران‌تر خواهد بود.

 

 

کدام کابل را تهیه کنیم؟

اگر برای مصارفی مانند اتصال کامپیوتر به مودم یا برنامه حسابداری میخواهید استفاده کنید کابل های CAT6 و CAT5e بسیار مناسب شما هستند.

برای دوربین مداربسته و تعداد سیستم ها بیشتر از ۲ عدد از کابل CAT6 استفاده کنید.

دیدگاه‌ها (۰)

*
*