سیستم های امنیتی 361 درجه|قیمت – مقایسه و خرید دوربین مداربسته
سیستم های امنیتی 361 درجه|قیمت – مقایسه و خرید دوربین مداربسته

۵ نکته طلایی در انتخاب دوربین مداربسته

۵ نکته طلایی در انتخاب دوربین مداربسته

اگر مایل به نصب دوربین مدار بسته در منزل یا محیط کار خود هستید باید در انتخاب دوربین مداربسته مناسبی دقت کنید.در این مقاله سعی داریم تا به مهمترین نکات خرید دوربین مداربسته بپردازیم.

 

خرید سیستم مداربسته هزینه نیست سرمایه است!

انتخاب دوربین مداربسته با حداکثر بودجه کار عاقلانه ای است؛ بدلیل این که ضرر بی احتیاطی و نداشتن نظارت کافی بسیار سنگینتر میباشد. نوعی سیستم دوربین مداربسته ای را انتخاب کنید که اگر در آینده نیاز به ارتقا یا اضافه کردن دوربین را داشتید این قابلیت را داشته باشد!

 

چه دوربین و دستگاهی مناسب من است؟

مهمترین قسمت سیستم های امنیتی دوربین مداربسته و دستگاه ذخیره کننده آن میباشد.که در ادامه به هر دو آن میپردازیم:

 

انتخاب دوربین مداربسته مناسب

به طور کلی ۲ نوع دوربین مداربسته داریم:

 

۱) دوربین آنالوگ که با کابل کواکسیال انتقال تصویر میدهد

 

۲)دوربین IP که با کابل شبکه انتقال تصویر میدهد

 

 

 

مقایسه دوربین های آنالوگ، HD وIP:

 

سیستم مداربسته انالوگ

نوع بسیار رایج از دوربین های مداربسته است. این سیستم به صورت مختصر یک سیستم مداربسته ساده و ارزان است. دوربین های آنالوگ نسل قدیم کیفیت مطلوبی نداشتند ولی اکنون با آمادن دوربین های AHD  و HDCVI  (میتوانید در سایت مشخصات و کیفیت آن ها را مشاهده کنید) کیفیت فوق العاده و نزدیک به دوربین های آی پی را دارند و قیمت آنها به مراتب کمتر از سیستم دوربین آی پی میباشد.

 

سیستم مداربسته شبکه

نوع حرفه ای تر از سیستم مداربسته است. این سیستم به صورت مختصر یک سیستم مداربسته با کیفیت و پرهزینه است. در سیستم مداربسته شبکه، اطلاعات تصویر از طریق پروتکل های شبکه انتقال پیدا میکنند.

 

 

کدام را انتخاب کنیم؟

اگر به دنبال نصب یک دوربین امنیتی و نظارتی برای خانه یا کسب‌ وکار خود هستید، یکی از تصمیماتی که شما باید اتخاذ کنید نوع دوربین مداربسته می‌باشد. شما برای این‌ کار دو گزینه‌ی دوربین مداربسته IP (با نام دیجیتال نیز شناخته می‌شوند) و دوربین مداربسته آنالوگ را پیش رو دارید. تصمیم‌گیری در مورد دوربین‌های مداربسته IP در مقابل دوربین‌های آنالوگ تصمیم ساده‌ای نیست، زیرا هر کدام از آن‌ها مزایا و معایب خود را دارند.

 

چرا باید سیستم آنالوگ را انتخاب کنید؟

در اکثر موارد سیستم های آنالوگ AHD و HDCVI پاسخگو نیاز شما خواهند بود مهم‌ترین دلیل قیمت پایین‌تر سیستم‌های آنالوگ نسبت به IP است. همین عامل باعث شده است که این دوربین‌ها در بازار ایران بیشتر به فروش برسد. تفاوت‌های قیمت بین دوربین مداربسته آنالوگ و IP کاملا قابل توجه است و قیمت هر کدام به جزئیات و خصوصیات طراحی بستگی دارد. موارد زیر از دلایل قیمت بالای دوربین‌های IP است.

 

رمزگذار داخلی دوربین‌های IP از جمله مواردی است که هزینه‌ی تولید دوربین مداربسته را افزایش می‌دهد.

 

دوربین‌های دیجیتال دائما اطلاعات ویدئویی با پهنای باند بالا را به شبکه انتقال می‌دهند، که همین عامل هزینه‌های هنگفتی را در پی خواهد داشت. همینطور هر دوربین به پورت‌ سوئیچ خود نیاز دارد بنابراین سوئیچ‌ های بیشتر ممکن است به هزینه‌های خرید شما افزوده شود.

 

البته دلیل دیگر فروش بالای دوربین‌های آنالوگ نسبت به IP در ایران این است که سیستم‌های آنالوگ برای نصب و راه‌اندازی به تخصص کمی نیاز دارند. در حالی که دوربین‌های IP نیاز به مهارت‌های علمی و فنی برای نصب دارند. درست است که دوربین‌های مداربسته IP همیشه گران‌تر هستند ولی در عوض تصاویر ضبط شده با وضوح و کیفیت بسیار بالاتری را در اختیار شما قرار می‌دهند.

 

دوربین های AHD و HDCVI  با اینکه در بستر کابل کواکسیال انتقال تصویر میدهند کیفیت فوق العاده و نزدیک به دوربین ip را دارند و با هزینه خیلی کمتر رقبای جدی برای دوربین های ip  میباشند!

 

اگر شما قبلا از دوربین آنالوگ نسل قدیم استفاده میکردید برای استفاده از دوربین های AHD و HDCVI نیاز به کابل کشی مجدد نخواهید داشت.

 

انتخاب دستگاه ضبط کننده مناسب

 

انواع دستگاه های ضبط کننده

 

۱)ضبط کننده دوربین های آنالوگ DVR

۲)ضبط کننده دوربین های آی پی  NVR

 

 

 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی DVR ها قابلیت پشتیبانی از دوربین های آنالوگ و آی پی را به صورت همزمان دارند که باعث میشود شما با خرید یک دستگاه بتوانید هم از دوربین IP استفاده کنید هم آنالوگ ولی در NVR شما قابلیت نصب فقط دوربین های IP را دارید

 

پیشنهاد ما خرید دستگاه های DVR میباشد.

 

۳-هزینه های دیگر بجز دوربین مداربسته و دستگاه ضبط کننده ویدیویی

بعد از خرید دستگاه ضبط کننده ویدیویی و دوربین مداربسته مناسب هزینه های دیگری به ترتیب قیمت :مانند هارد، کابل، آداپتور،فیش ها و … میباشد که باید در نظر داشته باشید.

دقت داشته باشید برای سیستم مداربسته حتما از هارد وسترن رنگ بنفش که مخصوص سیستم های امنیتی میباشد را استفاده کنید.

 

۴-انتخاب دستگاه و دوربین مداربسته از یک برند

سعی داشته باشید برای راحتی کار دستگاه ضبط کننده ویدیویی و دوربین مداربسته از یک برند باشند!

 

۵- ضمانت نامه یا گارانتی محصول

حتما به ضمانت نامه قبل از خرید سیستم های امنیتی دقت داشته باشید.

مشاوره با کارشناسان ۳۶۱ درجه

به دلیل پیچیده بودن سیستم های مداربسته و سرعت تکنولوژی آن، قبل از اینکه تصمیم نهایی خود را درباره  خرید دوربین مداربسته خود بگیرید میتوانید با کارشناسان فروش مشورت کنید.کارشناسان فروش ۳۶۱ درجه نکات ارزشمندی برای شما دارند و میتوانند شما را به خوبی راهنمایی کنند.

دیدگاه‌ها (۰)

*
*